Huzurlu İnşaat Samsun'da İlk Meyvelerini Verdi

 

Huzurlu İnşaat Samsun'da ilk meyvesini verdi

İlk projenin anahtarları teslim edildi

7 şehirde 12 şantiyede 750 konut projesiyle sektöre damgasını vuran Huzurlu İnşaat, Samsun’da   projesinin anahtar teslimini 1.etap gerçekleştirdi

Türkiye'de olduğu gibi Samsun'da büyük bir ivme yakalayan Huzurlu İnşaat, 41 daire ve 2 bloktan oluşan 1. etap konutlarını taahhüt ettiği zamandan 6 ay önce sahiplerine teslim etti.

Temel atma törenine;  Ahmet Kadem Kaptı, Huzurlu İnşaat Genel Müdürü Bayram Bıyıklı, Huzurlu İnşaat Satın Alma Müdürü Ahmet Tekin, Mimar Oğuz Ertaş, İnşaat Mühendisi Cem Giray ile daire sahipleri ve çok sayıda davetli katıldı.

"Dünyada mekan, ahirette iman"

Binaların yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek açılış konuşmasına başlayan  Ahmet Kadem Kaptı, "Allah, emeği geçenlerden, alanlardan, oturacak olanlardan razı olsun. Atalarımız 'Dünyada mekan, ahirette iman' diye buyuruyor. Allah, hepimize dünyada huzurlu mekanlar, ahirete imanlı gitmeyi nasip etsin" dedi.


Konuşmasına başarının sırrını vererek başlayan Huzurlu İnşaat Genel Müdürü Bayram Bıyıklı ise, "Başarının en önemli koşullarından biri hevesi ötekisi ise kalbi kırmamaktır. Bir takım, kalp kırmadan heves kırmadan çalışırsa neticeye gider. Şu görmüş olduğunuz 1. etabı da bu istekle, hevesle yapıldı ve 6 ay önce tamamlandı" dedi.

"Civardaki en sağlam evlerden bir tanesi"

 1. etap evlerinin civardaki en sağlam 3-5 binadan bir tanesi olduğunu ifade eden Bıyıklı, "Çünkü bu binalar çok kaliteli bir işçilikle yapıldı. Biz, buraya öyle temel, öyle kolonlar attık ki gelen insanlar hayran kaldı. Bununla birlikte kullanmış olduğumuz beton ve diğer malzemeleri de esirgemeden hakkını vererek kullandık. Yani zerre kadar masraftan kaçınmadık. Huzurlu İnşaat'tan ev alanlar huzurla otursunlar. Allah hayırlı eylesin, mübarek eylesin" diye konuştu.

2-3 ay içerisinde 280 daire

Huzurlu İnşaat'ın Türkiye'deki çalışmalarından bahseden Bıyıklı, "Edirne'de birkaç gün önce 44 daire taahhüdümüzden 4 ay önce teslim ettik. Bununla birlikte Edirne'de 100 daireyi 15 gün içerisinde, 4. etap olan 27 daireyi ise çok daha kısa zamanda teslim edeceğiz. Yine Kırklareli'nde 32 daireyi 1 ay içerisinde teslim etmeyi planlıyoruz. Binamızı bitirdik. Şuan son rutuşları ile meşgulüz. Bir diğer yandan Uzunköprü'de 2. etap olarak 40 daireyi 2 ay içinde teslim edeceğiz. Kısacası şu 2-3 ay içerisinde 280 daireyi bitirmiş ve teslim etmiş olacağız" dedi.

"Ekip olarak hareket ediyoruz"

Yapılan bu hizmeti ve bu çalışmaları kıymetli kadrosu sayesinde başardıklarını kaydeden Bıyıklı, "Biz onlarla beraber hareket ediyor ve onlardan aldığımız güç ve destekle neticeye gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

Samsun'da 3. etap için kollar sıvandı

Karadeniz Bölgesi'ndeki çalışmalara Samsun'la başladıklarını ve Ordu ile devam ettiklerini belirten Bıyıklı, "Bir diğer yandan ise Tokat'ta görüşmelerimiz sürüyor. Orada da daireler yapmayı planlıyoruz. Samsun'a gelince bugün 1. etap evlerinin anahtarlarını teslim ettik. 10 katlı 2. etabında ise işin yarısına geldik. İşin yarısı bitti yarısı kaldı. Nasipse 3 ay içinde kabası bitmiş olacak. Samsun'da bununla sınırlı kalmayacağız. Bunun için 3. etap olarak 54 dairelik bir yapı için bugün ruhsatı aldık. 4. etap için ise arsayı temin ettik. Samsun'daki çalışmalarımız son sürat devam ediyor" dedi.

İnşaat işinin zor ve yorucu bir iş olduğunu; fakat eser bırakmanın ayrı bir hazzı ve güzelliği olduğunu ifade eden Bayram Bıyıklı,

sözlerini Barbaros Hayrettin Paşa'nın, 'Kişi odur ki yerine bıraka eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser' sözleriyle tamamladı.

Arkasından daire sahipleri ve misafirlere,iftar yemeği ikram edildi.
Huzurlu İnşaat Emlak © 2012 Tüm Hakları Saklıdır | Künye