Huzurlu İnşaat Karabük'te Temelleri Attı

HUZURLU İNŞAAT  1. ETAP TEMELİ ATILDI

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI NECDET AKSOY:

“ HUZURLU İNŞAAT'IN SAFRANBOLU’DA AYNI YATIRIMLARI YAPMALARINI BEKLİYORUZ”

HUZURLU İNŞAAT AŞ. YÖNETİM KURULU BAŞKANI BAYRAM BIYIKLI:

“İSTANBUL KALİTESİNİ ANADOLU’YA TAŞIYORUZ”

 

 

KARABÜK (İHA) -  Anadolu’da inşaat sektörünün lideri konumunda olan Huzurlu İnşaat Karabük’te yapmayı planladıkları bin konutluk projenin ilk etabı olan 146 konutluk projenin temelini düzenlenen törenle attı.
HuzurLU İnşaat tarafından Aydınlıkevler mahallesinde inşa edilecek olan 3 bloktan oluşan 146 dairelik konutların temel atma törenine, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin, Huzurlu İnşaat AŞ. Yönetim Başkanı Bayram Bıyıkılı, Anadolu Koordinatörü Osman Ener, Yusuf Yıldız,  Ahmet Baysan,  İrfan Kibar ve daire satın alanlar katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Nejdet Aksoy, “Bu bölgeler hizmette geri kalmış bölgeler idi. 2002 yılından buyana bizim bölgelerimizde hangi hizmet eksik kaldı diye sorduğumuzda devlet yatırımında epey düşünecektir. Havamız düzeldi, yollarımız duble oldu. 32 bin öğrenci ile Üniversitemiz bölgeyi farklı kulvarlara taşıyor. Safranbolu’da turizm çok farklı noktalara geldi. Benim göreve başladığım 2009 yılında 135 bin civarında olan yataklı konaklama sayısı bu yıl 235 bini buldu. Artık 5 yıldızlı otellerimiz faaliyete geçiyor. Bölgemizin geleceğinden oldukça ümit varım. Bizim bölgelerimiz Türkiye’de çok farklı özellikleri olan yerler. Hem Anadolu’ya hem de İstanbul ve Ankara’ya çok yakınız. Çok avantajlı bit nokta. Yatırımcı ve istihdam açısından iş ahlakına sahip çalışma ordusu var. Bölgemize yatırım yapan Huzurlu İnşaat'a çok teşekkür ediyorum. Kendilerine bu bölgede yaptıkları yatırımlarından dolayı teşekkür ederken, Safranbolu’da aynı yatırımları yapmalarını bekliyoruz. Biz belediye başkanı yerel yöneticiler olarak her türlü desteğe hazırız” dedi.

 Huzurlu İnşaat AŞ. Genel Müdür Bayram Bıyıklı, Anadolu’da bugüne kadar yapmış oldukları projelerden yüz akı ile çıktıklarını ve çıkmaya da devam edeceklerini söyledi.
Bıyıklı, Türkiye genelinde 15 bin daireyi tamamladıklarını da anlatarak, “Huzurlu İnşaat olarak Türkiye’nin 18 değişik bölgesinde çalışıyoruz. Türkiye’nin diğer yerlerinde de çalışmalarımız devam ediyor. Yakında buraya yakın olduğundan Zonguldak ilimizde de 140 dairelik inşaatın arsa işlemleri bitmek üzere ve orada da bir çalışmaya başlıyoruz. Karabük’te aldığımız bu arsayı ada haline dönüştürünce başlangıçta başladığımız proje 5 katlı ve 100 dairelikti, şimdi sağ olsunlar Belediye Başkanımız her türlü kolaylığı sağlayarak projemizi 10 kata çıkarttık. Fakat böyle bir proje bize biraz zaman kaybettirdi. Şimdi inşaatlarımız tüm hızıyla devam edecek. Buradaki temellere fore kazıklarda her bloğa 70 ton demir gömdük. Buda bize 700 bin liraya mal oldu. Biz bu parayla normalde bir bloğu bitirirdik. Ancak biz İstanbul kalitesini Anadolu’ya taşıyoruz. Türkiye deprem bölgesi ve nereye gidersek gidelim her tarafta aynı kaliteyi ilave etmeye gayret ediyoruz. 3 blok olarak yapılacak olan konutlarımız 146 daireden oluşuyor. Çok güzel bir projemiz oldu. Bu ilk etap projemizin ardından diğer projelerimizde gelecek” diye konuştu.
YÜKSEK GÜVENLİKTE İNŞAATLAR
Huzurlu İnşaat Anadolu Koordinatörü Osman Ener, ise  Huzurlu inşaat olarak Karabük’te hedefledikleri bin konutluk projenin birinci etabı olan 146 konutun temelini atmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “ Huzurlu İnşaat olarak birinci hedefimiz ailelerin huzurlu, güvenli yaşabilir bir ortam oluşturmak. Huzurlu İnşaat 1. etap projemizde yaşanabilir alanda yüzde 80 yeşil alan ve 3 bloktan oluşan yüksek güvenlikli konutlarımız inşallah hızlı bir şekilde yükselecek. Güzel bir ekip çalışmasının meyvesini alacağız. Burada birinci etabının temeli atarken, diğer taraftan ise ikinci etabında arsa çalışmalarını tamamladık. Karabük’ü yatırıma değer bir il olarak gördüğümüz bin konutluk projenin dörtte birlik kısmını projelendirdik. Önümüzdeki 36 aylık sürede bin konut hedefimize ulaşmış olacağız. İnşallah şanımıza yakışır, Huzurlu İnşaat yakış bir şekilde bu çalışmalarımızı tamamlamış olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin, Huzurlu Yönetim Kurulu AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Bıyıkılı ve diğer katılımcılarla birlikte dualar eşliğinde kurban kesimi yapılarak temel atma töreni gerçekleştirildi. 
Huzurlu İnşaat Emlak © 2012 Tüm Hakları Saklıdır | Künye